/ Registrace
Publikováno: 6. prosinec 2020
Autor: Markéta Nevěčná

Co si dát po tréninku?

Jíst? Nejíst? Co jíst? Kolik toho jíst?

Po tréninku je vždy potřeba doplnit živiny pro regeneraci organismu, to je nám všem už snad doufám jasné. Nicméně, takové doplnění by se mělo řídit hlavně tím, o jakou konkrétní aktivitu se jednalo. Takže jíst určitě! I pokud je vašim cílem hubnout a cvičíte až večer.

Kdy jíst?

Důležité je se dobře najíst, protože náš organismus potřebuje živiny. Je vhodné se najíst zhruba do hodiny po ukončení sportovního výkonu.

Než si  rozdělíme jednotlivé kategorie fyzických aktivit, vysvětlíme si, co se během této aktivity děje ve vašem  těle.

V průběhu cvičení vaše svaly využívají glykogen, jakožto zdroj energie. Během tréninku se svalový glykogen vyčerpá. Zároveň se během tréninku poškozují svalová vlákna, která je zapotřebí opravit a zregenerovat.

Takže na vaše potréninkové jídlo jsou kladeny dva úkoly: doplnit glykogen a zregenerovat poškozené svaly.

Abychom si správně sestavili svůj post workout meal, je potřeba znát funkci jednotlivých makronutrientů. Konzumace těch správných živin ve správném poměru má velký vliv na regeneraci a zotavení.

Bílkoviny

Regenerace, budování svalové hmoty

Sacharidy

Doplnění svalového glykogenu ve svalech, energie pro využití bílkovin na regeneraci a obnovu svalů

Tuky

Syntéza hormonů, nosič některých vitamínů, antioxidantů a součást buněčných membrán. Pozor ale na velké množství tuku!! Živiny po tréninku je potřeba doplnit rychle a mít je v dostupné formě. Příliš vysoké množství tuku ale zpomaluje trávení a zpomaluje vyprazdňování žaludku. A tohle není po našem tréninku úplně to pravé ořechové.

Doplňky stravy

V případě použití doplňků stravy pro urychlení regenerace je nepopiratelnou výhodou, že veškeré živiny dostanete v perfektně využitelné a dobře stravitelné formě, která nezatěžuje trávicí systém. Navíc jsou často obohacené o vitamíny a minerály, které vám zaručeně pomůžou s rychlejším zotavením.

Navíc v dnešní době už jsou k sehnání plnohodnotné náhrady stravy, se snadnou přípravou. Není totiž nic horšího než představa, že po těžkém tréninku musíte strávit další maraton v kuchyni. Varianta nasypat, zamíchat, rozplácnout se na gauč a odpočívat zní o něco lákavěji, nemyslíte?

Na co je který suplement vhodný ?

 • Po tréninku na vytrvalost si dejte supreme gainers , fast recovery, pure muscle
 • Pro silový objemový trénink  zvolte protein total whey nebo iso hydro whey, pure muscle , fast recovery, casein nebo supreme gainers.
 • Avšak pro silový rýsovací trénink, kdy nám jde o to redukovat tuk volte protein total whey nebo iso hydro whey, pure muscle, a pokud cvičíte večer, tak jednoznačně total casein
 • Po silově- vytrvalostním treninku vás zachrání pure muscle, fast recovery, supreme gainers, protein total whey nebo iso hydro whey v kombinaci například s banánem, a večer bude jako ideální volba total casein.

IsoHydro Whey GoldNutrition

Je vynikající vysokoproteinový doplněk, který kombinuje dva nejlepší zdroje syrovátkových proteinů na trhu - ISOLAC® a OPTIPEP® -  vysoce kvalitní hydrolyzovaný proteinový izolát. Hydrolyzovaný proteinový izolát s nízkým obsahem tuku, cukru, sacharidů a laktózy. Pomáhá k růstu svalové hmoty a síly. Chrání svalovou hmotu. Potlačuje chuť k jídlu a prodlužuje pocit sytosti. Vzhledem k nízkému obsahu cukru, tuku a sacharidů se IsoHydro Whey snadno a rychle vstřebává. Je vhodný i pro jedince s intolerancí laktózy.

Total Whey GoldNutrition

Je proteinový doplněk s vysokým obsahem bílkovin - konkrétně koncentrát a izolát syrovátkové bílkoviny, které jsou velmi snadno rozpustné ve vodě, rychle se vstřebávají a mají nízký obsah tuku. V tomto proteinu je obsažen vysoký podíl BCAA (aminokyseliny s rozvětveným řetězcem), které v kombinaci se syrovátkovou bílkovinou podporují syntézu proteinů, která je nezbytná pro udržení a růst svalové hmoty.

Total Whey obsahuje patentovanou substanci Lactowise® s probiotickými (Lactorpore® - Bacillus coagulans) a prebiotickými přísadami (Fenumannan® - vláknina ze semen Trigonella foenum-graecum), které podporují správné fungování střev prostřednictvím růstu bakterií, které jsou prospěšné pro organismus. Dále byl přidán komplex trávicích enzymů - laktázy, papainu a bromelainu, které dále podporují trávení a absorpci těchto proteinů.

Total Casein GoldNutrition

Je proteinový suplement, který se získává z mléčného bílkovinného koncentrátu (MPC) obsahující z 85 % micelární kasein.

Kasein je pomalu vstřebatelná bílkovina (protein), který umožňuje průběžné uvolňování aminokyselin do krevního oběhu. Vstřebání micelárního kaseinu může trvat až 7 hodin. Total Casein přispívá k udržování a růstu svalové hmoty. Je ideální jako svačinka během dne, ale nejefektivnější je jej užívat před spaním, kdy tělo celou noc lační.

Fast Recovery GoldNutrition

Je excelentní nápoj zlepšující regeneraci svalů a obnovuje ztracenou svalovou energii. Je složen z rychle se absorbujících proteinů, BCAA (leucin, isoleucin, valin - aminokyseliny s rozvětveným řetězcem), které zajišťují obnovu svalové hmoty. Dále z účinné dávky sacharidů s vysokým glykemickým indexem, které doplňují glykogen ztracený při fyzické aktivitě a tím zlepšují regeneraci. Kromě toho je Fast Recovery téměř bez tuku. Navíc obsahuje komplex vitamínů a minerálů, které pomáhají s celým metabolickým procesem, jenž se týká absorpce a využití přijatých sacharidů a proteinů a souběžně zvyšují antioxidační a regenerační potenciál tohoto složení. Také přítomnost ginkgo biloby napomáhá k prokrvení svalů a tím i k jejich lepší regeneraci.

Pure Muscle GoldNutrition

Je nejkomplexnější přípravek s vysokým obsahem bílkovin (syrovátkový koncentrát a izolát). Je obohacený o BCAA a Glutamin, které jsou esenciální pro syntézu proteinů a růst svalů, dále o rychle se vstřebávající sacharidy, kreatin monohydrát, HMB, AAKG, taurin, glukuronolakton, enzymy, antioxidanty, vitamíny a minerály. Tato jedinečná kombinace přísad pomáhá maximalizovat svalový růst, zvětšit sílu a rychleji zotavovat svaly.

Supreme Gainers GoldNutrition

Je vhodný k podpoře maximálního nárůstu tělesné hmotnosti a to především svalové hmoty.

Tento nízkotučný doplněk obsahuje proteiny získané z mléka s vysokým obsahem BCAA. Kombinuje proteiny s rychlou absorpcí - syrovátka a pomalou absorbcí - kasein, ty umožňují účinnou syntézu proteinů do svalů.

Směs obsahuje esenciální sacharidy - maltrodextriny, které jsou lehce stravitelné a mají vysoký glykemický index. Kombinace proteinů a sacharidů pomáhá obnovovat a dodávat glykogen do svalů, přispívá k obnově a růstu svalové hmoty a zabraňuje jejímu ničení po výkonu.

Supreme Gainers obsahuje také směs vitamínů a minerálů, které pomáhají s absorpcí a využitím sacharidů i proteinů, zlepšují metabolické procesy, zvyšují antioxidační účinky a pomáhají s regenerací. Také jsou důležité pro imunitní systém.

Vytrvalostní trénink 

 • běh
 • jízda na kole
 • plavání
 • kolektivní sporty
  • doplnění zejména sacharidů menší množství bílkovin, malé množství tuku
  • například : rizoto, trochu masa a ne příliš tučný sýr
  • ideální suplement: fast recovery

Silový trénink 

 • objemový trénink
 • rýsovací trénink

 

  • doplnění zejména bílkovin a menší množství sacharidů, malé množství tuku
  • například steak s trochou brambor
  • ideální suplement pro  objemový trenink: gainer, pure muscle
  • ideální suplement pro  rýsovací  trenink: protein, pure muscle, casein

Silově- vytrvalostní (kombinovaný) trenink 

 • jízda na kole v terénu
 • kruhový trénink
 • intenzivní běh
 • bojové sporty
 • crossfit

 

  • doplnění bílkovin i sacharidů
  • například kuřecí maso s rýží
  • ideální suplement: gainer, pure muscle, fast recovery

Na co nezapomenout

Co by určitě stálo za zmínku, jsou mikronutrienty. Vitamíny a minerály, které jsou nedílnou součástí regenerace. Jejich nedostatek bude brzdit naše zotavení. Mezi ty základní patří zejména hořčík, vápník, zinek, vitamin C, B6, omega 3.

No a co je dost často (bohužel) opomíjený suplement, je kloubní výživa. K pořízení kloubní výživy se většina uchyluje až když cítí nějaký problém. Jsou to bolesti kloubů, záněty šlach a podobně. Regenerace těchto tkání ale trvá mnohem déle, než regenerace svalů. Nemluvě o tom, že poškození svalu je žádoucí, tím ho totiž stimulujete k růstu, poškození kloubů, vazů a šlach žádoucí zcela jistě není. A tomu se dá samozřejmě předcházet, ať už formou řádného rozcvičení před tréninkem a zahřátím, tak i kvalitní suplementací.

Věřím, že po přečtení našeho článku už víte, že by byla škoda veškeré úsilí vynaložené na tréninku nepodpořit správnou volbou post-workoutového jídla.

Zobrazit produkty

Kontaktní formulář

Vyplňte níže uvedené údaje a klikněte na „Odeslat dotaz“. Budeme Vás v co nejbližší době kontaktovat.

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Údaje, které jste vyplnil(a) v tomto formuláři budou využity pouze pro vyřízení Vašeho dotazu. Informace o nakládání s osobními údaji najdete zde.

Kontaktní formulář

Před odesláním dotazu je nutné vyplnit všechna povinná pole kontaktního formuláře označená hvězdičkou .

Kontaktní formulář

Zadaná e-mailová adresa neodpovídá standardnímu formátu. Příkladem validní adresy je jsme@goldnutrition.cz.

Opravte zadanou adresu na správný formát a odešlete vyplněné údaje kliknutím na tlačítko „Odeslat dotaz“.

Kontaktní formulář

Váš dotaz byl úspěšně odeslán.

S odpovědí Vás budeme kontaktovat na uvedený e-mail nebo telefonní číslo.

Kontaktní formulář

Nastala neočekávaná chyba. Zkuste to za chvíli.

Dotaz k objednávce

Vyplňte níže uvedené údaje a klikněte na „Odeslat dotaz“. Budeme Vás v co nejbližší době kontaktovat. Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Údaje, které jste vyplnil(a) v tomto formuláři budou využity pouze pro vyřízení Vašeho dotazu. Informace o nakládání s osobními údaji najdete zde.

Dotaz k objednávce

Před odesláním dotazu je nutné vyplnit všechna povinná pole formuláře označená hvězdičkou .

Dotaz k objednávce

Zadaná e-mailová adresa neodpovídá standardnímu formátu. Příkladem validní adresy je jsme@goldnutrition.cz.

Opravte zadanou adresu na správný formát a odešlete vyplněné údaje kliknutím na tlačítko „Odeslat dotaz“.

Dotaz k objednávce

Nastala neočekávaná chyba. Zkuste to za chvíli.

Dotaz k objednávce

Váš dotaz byl úspěšně odeslán.

S odpovědí Vás budeme kontaktovat na uvedený e-mail nebo telefonní číslo.

Rychlé přihlášení

Formulář přihlašení

Nevyplnil jste všechna povinná pole. Ujistěte se, že pole „přihlašovací jméno“ a „heslo“ nejsou prázdná.

Zobrazit slevové kupóny

Pro zobrazení Vašich slevových kupónů se musíte přihlásit nebo registrovat. Po přihlášení naleznete slevové kupóny na produkty a značky ihned k použití ve své zákaznické sekci.

Zobrazit věrnostní body

Pro zobrazení Vašich věrnostních bodů se musíte přihlásit nebo registrovat. Věrnostní body získáváte za každý nákup (v případě, že jste přihlášen) a kdykoliv je můžete směnit za širokou škálu produktů z naší nabídky.

Vyberte si způsob koupě produktu

Tento produkt si můžete koupit za peníze nebo za věrnostní body. Pokud si zvolíte druhou variantu, musíte se nejdříve přihlásit.

Vyberte si způsob koupě produktu

Tento produkt si můžete koupit za peníze nebo za věrnostní body. Pokud si zvolíte druhou variantu, bude Vám strženo bodů.

Vyberte si způsob koupě produktu

Tento produkt je možné koupit za peníze nebo za věrnostní body. K zakoupení za body Vám chybí bodů.

Oblíbené produkty

Do seznamu oblíbených produktů můžete přidávat pouze jako přihlášený.

Oblíbené produkty

Produkt byl přidán do seznamu.

Porovnání produktů

Produkt byl přidán do seznamu.

Přihlášení k odběru novinek

Novinky pravidelně na Váš e-mail.

Přihlášení k odběru novinek

Abychom Vám mohli novinky zasílat, zaškrtněte pole „Souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení

Přihlášení k odběru novinek

Zadaná e-mailová adresa neodpovídá standardnímu formátu. Příkladem validní adresy je jsme@goldnutrition.cz.

Opravte zadanou adresu na správný formát a odešlete ji kliknutím na tlačítko „Přihlásit odběr“.

Přihlášení k odběru novinek

K dokončení odběru novinek musíme ověřit Vaši e-mailovou adresu. Pro úspěšné dokončení klikněte na odkaz v e-mailu, který jsme Vám právě poslali.

Přihlášení k odběru novinek

Nastala neočekávaná chyba. Zkuste to za chvíli.

Odhlášení odběru novinek

Pokud si přejete odhlásit odběr novinek, odešlete žádost kliknutím na tlačítko „Odhlásit“.

Odhlášení odběru novinek

Zadaná e-mailová adresa neodpovídá standardnímu formátu. Příkladem validní adresy je jsme@goldnutrition.cz.

Opravte zadanou adresu na správný formát a odešlete ji kliknutím na tlačítko „Přihlásit odběr“.

Odhlášení odběru novinek

K dokončení odhlášení z odběru novinek musíme ověřit Vaši e-mailovou adresu. Pro úspěšné dokončení klikněte na odkaz v e-mailu, který jsme Vám právě poslali.

Odhlášení odběru novinek

Nastala neočekávaná chyba. Zkuste to za chvíli.

Slevový kupón

Vybraný slevový kupón se Vám automaticky načte v košíku.

  Hodnocení produktu

  Pro hodnocení produktu se musíte nejdříve přihlásit.

  Hodnocení produktu

  Vaše hodnocení bylo úspěšně odesláno. Děkujeme za něj.

  Hodnocení produktu

  Nastala neočekávaná chyba. Zkuste to za chvíli.

  Vzorky příchutí zdarma

  V košíku již máte tři vzorky. Více jich zaslat nemůžeme.

  Vzorky příchutí zdarma

  Vyberte si alespoň jednu příchuť.

  Vzorky příchutí zdarma

  Vybrané příchutě najdete v košíku. Buďte bez obav, jsou zdarma.